четвер, 20 лютого 2014 р.

До конкурсу"ЗНАВЦІ БІБЛІЇ"

Чому Біблія єдине джерело Істини?


Кожна людина в своєму житті вибирає певні правила життя, які стають для неї нормою поведінки. Вважається, що в так званому цивілізованому суспільсьві, "закони джунглів" діяти не повинні і не можуть. На жаль, реалії свідчать, що це далеко не так.
Виникає запитання, чи взагалі є такі єдині для всіх закони і норми життя, які здатні зберегти і наповнити життя кожної людини духовною і матеріальною повнотою благ. Світ створений досконалим. Досконале може творити лише той, Хто Сам є досконалим. А якщо так, то виникає логічна думка: Той, Хто створив цей світ, дав і Закони, яких треба дотримуватись, щоб не порушувати його гармонію. Отже, приходимо до висновку, що основою життя для всього людства і для людини зокрема, повинні бути саме Божі Закони і закономірності.
Божі Закони викладені на сторінках Святого Письма. І вже саме запитання: “Чому ви вважаєте Біблію єдиним джерелом Істини?" – змушує задуматись. Чому, очевидно розумне вчення, яке відкриває і стверджує єдино правдиві духовно-моральні принципи життя, може викликати таке запитання? Вчення про єдиного Бога, з часів його відкриття людству, зазнало великих спотворень. Вже в так званому старому Заповіті, ми читаємо, як Бог через своїх пророків дорікає народові, який повинен був стати голосителем Божої Правди, що він залишив Бога і пішов в слід чужих богів. "Бо два зла зробив народ Мій. Мене – джерело води живої залишив, і зробив собі водозбори розбиті, які не можуть втримати води" (Єр.2:13). "Вони неправду сказали на Бога, і сказали: "Немає Його" (Єр. 5:12).
        Неправдиво свідчити про Бога, це те саме, що сказати: "Його немає". На жаль, ми бачимо, що народ, водимий сліпою релігією, скоріше сприймає всілякі язичницькі уявлення про Бога, ніж правдиве свідчення. "Пророки пророкують неправду, і священники панують при них, і народ мій любить це". (Єр. 5:31). Історія синів Корея наглядно свідчить про те, як вони внесли "чужий вогонь" (тобто спотворене розуміння) в правдиве свідчення Мойсея про Бога, і земля (тобто народ) сприйняла їх. Сучасне так зване “християнство” також повірило фарисеям, стверджуючи, що Бог може давати повеління вбивати, що Богу були потрібні буквальні жертвоприношення. Спотворити поняття про Бога, це спотворити Христа. Пророк передбачив це, говорячи, що “лице Його було спотворене більше лиця всякої людини” (Іс. 52:14). Яка розсудлива людина сьогодні повірить в такого жорстокого, постійно перемінливого бога, якому потрібні були якісь кроваві жертви, який давав жорстокі закони пімсти "око за око, зуб за зуб", і щоб виправдати людство, і задовільнити "своє правосуддя", зажадав смерті свого сина?!

Христове вчення зазнало неймовірних спотворень. Ось чому нам потрібно доводити, що Святе Письмо є єдине джерело Правди. Якби так зване християнство засудило в собі сучасне фарисейство, засудило так, як засудив їх Христос, то нам не ставили б таких запитань. "Бо ви, залишивши Заповідь Божу, тримаєтесь передання людського. Чи добре, що ви відміняєте Заповідь Божу, щоб виконувати свої передання?" (Мр.7:8,9). Не можна погоджуватись з такими язичницькими уявленнями про Бога, з яких би авторитетних джерел вони не виходили. Бо всі вони є витвором язичницьких фантазій і уявлень про створення світу, про походження людини, про богів.
Найбільш сприйнятні з них для сучасного язичницького образу мислення лягли в основу релігій Сходу і Заходу. Всіх їх обєднує фанатична віра в єрархію богів, в переселення і перевтілення душ, в містичне сприйняття існуючого. І тому, Бог відкидає народ, “який багато перейняв від синів Сходу” (тобто від язичницьких релігій) (Іс. 2:6). Серед їх безлічі є так звані священні книги великих монотеістичних релігій будизму і мусульманства. І всі вони не тільки не відповідають на найважливіші світоглядні питання, а заперечуючи одна одну, самі заплутуються в безмежних, створених ними лабіринтах ірраціоналізму, містицизму, фантасмагорій і магізму. “в сіті які створили вони, заплуталась нога їх” (Пс9:16). Над всім, що створило і створює людство на протязі всієї історії в сфері так званої духовної культури, вивищується неперевершена за широтою, глибиною і висотою мудрості – Святе Письмо, БІБЛІЯ.

В історії загальної культури народів тільки Біблія вперше відкриває правдиве розуміння Єдиного Бога, як Премудру Творящу Перешопричину всього сущого. Тільки Біблія відкриває сутність людини як найвищого творива Божого і сенс її життя. Тільки в Біблії відкривається повнота Волі Божої у відношенні людини до Бога і у відношенні людини до людини – вираженої в Десятисловії Заповідей. В Сятому Письмі є місце, яке написане особисто Богом, Його Перстом. Це Десять Божих Заповідей, які стоять в центрі всього Святого Письма.

Найвищим благом для людини є Воля Божа, відкрита в Десяти Заповідях, написаних перстом Божим на двох вічних твердинях. На заповідях любові до Бога і любові до людини утвержуються весь Закон і Пророки . Десять Заповідей були виконані Ісусом Христом, щоб возвеличити їх і відкрити для людства єдину дорогу до Бога. Хто може явити щось більш святе від того, що явив Ісус Христос виконанням Волі Отця Небесного? Вищий вияв святості – виконання Волі Божої. Навіть войовничий атеїзм, нічого не міг сказати проти Десяти Заповідей, і нічого осудного проти Христа, а представник Риму визнав в Ньому справжню Людину. Атеїзм виникає там, де є спотворене уявлення про Бога, і пасує перед правдивим розумінням Його Волі. "Бо Я дам вам уста і премудрість, якій не зможуть перечити чи протистояти всі противники ваші" (Луки 21:15). З глибин віків промовляють слова Святого Писання, свідкуючи всьому людству: "Зберігайте і виконуйте Заповіді, бо в цьому мудрість ваша і розум ваш перед очима народів, які, почувши про всі постанови Божі, скажуть: "Тільки цей великий народ є народ мудрий і розумний" (Повт. Зак. 4:6).

Нам можуть заперечити, що в інших релігійних вченнях є окремі частини Десяти Заповідей. Дійсно, там є єлементи Десяти Заповідей. Це і робить їх в певній мірі привабливими. Якщо в цих вченнях є щось сприйнятне позитивне, то воно взяте у Христа. Христос мав право сказати відверто: "Скільки б їх не проходило переді Мною – всі вони злодії і розбійники… Злодій приходить тільки для того, щоб вкрасти, вбити та знищити. Я прийшов для того щоб мали життя" (Лк. 10:8). Злодій краде і видає за своє заради вигоди і власної слави. Про це говорить Христос: "Як можете ви увірувати, коли приймаєте славу один від одного, а слави, яка від Бога Єдиного, не шукаєте" (Йоана 5:44). І тому, злодій приходить в імя своє, і люди сприймають його. (Йоан. 5:43). Так, як Заповіді виражені в Біблії, немає ні в одному релігійному вченні. Десять Заповідей мають глибокий духовний зміст і сутність. Але навіть їх буквальне стрийняття і виконання забезпечує вирішення усіх проблем, перед якими опинилось людство. Десять Заповідей, в їх буквальному і духовному розумінні, не можливо використати на зло, тоді, коли закони матеріального світу можна використати і для добра і для зла.Тільки в Біблії відкриваються Задуми і визначення Намірів Творця в плані духовного розвитку народів; тому тільки Біблія дає правдиве бачення і осмислення загальної історії людства.

Тільки Біблія відкриває вірне пророче висвітлення і передбачення причин і наслідків різних подій і явищ. В святому Писанні відкривається правдиве визначення і розуміння Царства Божого, Його здійснення в людині, на землі і в вічності. Тільки Біблія дає вірне розуміння добра і зла, життя і смерті. Історія свідчить, що без керівництва Господніми істинами, не можливо успішно будувати ні особисте, ні суспільне життя.

Біблія не є науковою книгою, в якій висвітлюються питання з різних галузей знань. Біблія це – єдина наукова книга духовного характеру. В особливій, оригінальній формі, властивій тільки цій книзі, відкривається правдива Першопричина. Відкривається зміст, сутність, доцільність і єдність кінцевого сенсу всіх явищ Буття. Біблія не відповідає на питання: "Як створене все суще?". Призначення Біблії – відповісти на віковічні питання: "Чому?" і “Для чого?", "Звідки?" і "Куди?". Ось ті першоджерела Істини Божого спасіння (визволення від гріха і смерті), про які питали, розвідували і досліджували пророки Біблії (1 Пет. 1:10).




Немає коментарів:

Дописати коментар